KONST / Litografier / Färglitografi 13899032
nr 1389 9032
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 158/360. Motivet: 51x40cm, yttermått inklusive ram: 68x56cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:35:03
400 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
800 kr
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson